Někdo si peníze schová pod polštář, do kredence i na nejrůznější originální a prapodivná místa. Lidé mají různé nápady kam peníze uschovat, nad některými nám zůstává až rozum stát. Nejčastější skrýši jsou různé nádoby, schované peníze pod kobercem na dně skříně, do knížek a podobně.
Co s větší hotovostí udělat?
Větší hotovost můžete uschovat u banky
Pronajměte si bezpečností schránku, kam můžete vložit veškeré své cennosti včetně větší peněžní hotovosti. O své finance se nemusíte obávat a můžete klidně spát. Za uložené cennosti odpovídá banka. Nemusíte se obávat prozrazení důvěrných informací. Tak jako lékaři podléhají lékařskému tajemství zrovna tak banky podléhají tajemství bankovnímu. Pronájem bankovních schrán není zrovna často používanou službou, ale za zvážení tato možnost úschovy peněz jistě stojí. Za tuto poskytnutou schránku počítejte s poplatkem za pronájem. Poplatek většinou závisí na hodnotě uschovaných cenin.
Nechcete-li využít služeb banky, nabízí se možnost uschovat peníze u notáře, kteří vám tuto službu zajistí.
Mnozí z vás určitě využijí namontování bezpečnostního trezoru. Vybrat si můžete z trezorů zabudovaných do zdi nebo trezorů samostatně stojících. Trezory můžete zvolit i podle druhu otvírání. Ty jednodušší disponují mechanickým zámkem u těch složitějších typů je k otevření využíváno zadání numerického kódu.
Určitě každý ve svém bytě najde na umístění trezoru vhodné a nenápadné místo.Pro větší bezpečí vašich uložených peněz dbejte na to, aby o umístění trezoru věděli jen ti nejpovolanější.
Počítejte s tím, že pořízení trezoru není úplně levná investice, ale pořád je tato varianta lepší než řešit krádež vaší hotovosti. Pořizovací cena se odvíjí od skutečnosti, jaký typ trezoru si vyberete.
Většina trezorů je ohnivzdorná, takže i v případě požáru bude vaše finanční hotovost chráněna.