Indická Ájurvéda je prastará věda, která se nezabývá pouze léčením těla podobně, jako klasická západní medicína, ale jde o celkový koncept životního stylu, zaměřený na harmonický soulad těla i ducha. Tento kult se v poslední době významně rozšiřuje i po Evropě a pronikl i na náš trh s některými výrobky, nejčastěji označovanými jako ájurvédský čaj. Co si pod tímto pojmem představit?
Himálaje – základ veškerých čajů tvoří bylinky, pěstované a šetrně sbírané a sušené v horském prostředí Himálají. Zřejmě vám není třeba pracně vysvětlovat, že jde o jednu z nejčistších oblastí na světě, a že již samotné prostředí je zárukou kvality jakýchkoli produktů. Nenajdete tu žádné pesticidy a herbicidy či umělá hnojiva, fosfáty a podobné civilizační nepříjemnosti
Čajové směsi – ájurvédské čaje mají podobu čajových bylinných směsí, z nichž každá je určena pro určitý typ neduhů, jako prevence nebo pro léčebné účely. Některé směsi mají detoxikační účinky, jiné podporují vyživení organismu, další působí specificky na určité orgány, jiné více komplexněji. Indové se zaměřili zejména na svou intuici a na jejím základu se také odvíjí veškerý úspěch tohoto počínání.
Bezpečné užívání – jakmile berete do ruky krabičku či sáček s čajovou směsí, můžete si být v podstatě téměř stoprocentně jistí, že vám neublíží, ale bude tomu spíše naopak. Ájurvédské směsi jsou sice účinné, ale velmi jemné a působí na naše vnitřní éterická těla tzv. synergicky, tedy snaží se sladit frekvenci vibrací celého „já“ tak, abychom se cítili zdraví, svěží, plni elánu a energie. Tedy tak, jak to prozatím západní medicína nedokáže, respektive tomuto ideálu se zatím ani zdaleka nepřibližuje. Západní medicína totiž mnohdy vůbec nepracuje s pojmy nesmrtelné bytosti a domnívá se, že smrtí fyzického těla bytost zaniká, a to i přesto, že byla provedena již řada jasných důkazů v klinické smrti, zdokumentovaných na základě svědectví a uváděných přesvědčivých faktů mnoha lidí z celého světa.