Tento druh zábavy získal nejen v České republice velkou oblibu snad u všech věkových skupin obyvatel. Napětí při samotném hledání spojené s radostí z nalezeného pokladu spolu s příjemnou procházkou přírodou, někdy možná spojené i s blouděním neznámým krajem, oslovilo především děti, ale své příznivce má i mezi dospělými. Je to prostě dobrodružství pro každého bez ohledu na věk.
Cache (keška) je krabička, nejlépe z plastu označena názvem CACHE, jejíž umístění lze určit podle daných souřadnic pomocí GPS. V krabičce by měl být uložen např. malý notýsek nebo poznámkový blok (nejlépe i s propiskou, tužkou nebo jiným psacím náčiním), kam ten, kdo schránku objeví, uvede datum a své jméno a předmět tam uložený nahradí nějakým jiným, toto však nemusí dodržet v případě, že si nalezený předmět ze schránky nevezme. Nikdy neodnášejte notýsek ani psací potřebu, to tam musí zůstat pro další. Ti, kdo se vydávají za dobrodružnou výpravou za schovanými poklady, si říkají po česku „kačeři“ (geocacher).
Keška by měla být uložena mimo běžné dostupné cesty, i když to nemusí být pravidlem, ale přesto na atraktivním místě, indicie s podrobnostmi o jejím uložení by měly být podrobně popsány. Uložení má také svá pravidla, která je dobrá dodržovat, vzdálenost mezi dvěma by měla být přibližně kolem jedno sto šedesáti metrů. O zaznamenávání jednotlivých poloh a umístění krabiček s překvapením se starají revieweři.
Tak jako všechny hry, i tato má svá pravidla, která by měli všichni hráči dodržovat. Nikdy nenechávejte kešku na místech, kde stojí škola nebo školka, kde jsou umístěna hřiště pro děti nebo na hřbitovy nebo na místech těžko přístupných, aby nedošlo k úrazu.
Vzhledem k tomu, že se jedná hlavně o hru určenou dětem, není vhodné do krabiček umisťovat některé věci, jako jsou např. potřeby pro kuřáky a jídlo (z hygienických důvodů).